facebookkontaktdomecek

Pomozte nám zachránit postřeleného psa Chillyho

Pomozte nám zachránit postřeleného psa Chillyho

28/12/2016


Příběh pejska Chillyho je hlavně o neuvěřitelné aroganci strážníka městské policie v Praze, který na Štědrý den při kontrole ve squatu postřelil psa a neposkytl mu pak vůbec žádnou pomoc! Strážníci prováděli kontrolu ve dvě hodiny v noci a to v místě, kam už roky na kontroly chodí, vědí, že tu mladí lidé bez domova mají psa a museli vědět, že nejde o psa agresivního. Ten na příchozí strážníky štěkal, přičemž jeden z nich vytáhl pistoli a vystřelil. Psa Chillyho zasáhl zepředu do hrudníku, střela vyletěla hrudníkem z boku a pak se zaryla do stehna zadní nohy. Na místo byla kvůli střelbě povolána i státní policie, která vše dvě hodiny sepisovala a probíhalo šetření…a Chilly tu ležel, krvácel a pomalu umíral, ale policie to vůbec neřešila!!! Pak odjela a nechala psa svému osudu… Jeden ze strážníků měl volat do útulku v Troji, který spravuje městská policie, tam mu ale bylo řečeno, že když jde o psa bezdomovců, ať si to majitelé psa řeší sami. Hned jak to bylo možné (ve čtyři hodiny ráno), běžela panička psa poprosit o pomoc majitele vedlejší vily, ti naštěstí vůbec neváhali, psa naložili do auta a odvezli na veterinu, čímž mu zachránili život.

04m

09m

15mVyšetření ukázalo, že střela naštěstí minula srdce, ale kromě jiného zasáhla plíce, došlo k vnitřnímu krvácení a také pneumotoraxu a hrudní dutina se začala plnit vzduchem. Chilly podstoupil velmi komplikovaný zákrok - bylo nutné hrudník otevřít a byly odstraněny tři kusy vážně poničených plic. Ukázalo se, že z plic Chilly krvácí do průdušnice, bylo potřeba i hodně šití, ale vnitřní krvácení se podařilo zastavit. Chilly zákrok zvládl, šlo však o velmi náročnou operaci a tak doufáme, že to celé Chilly ustojí. Jeho léčba nyní trvá už přes měsíc.

01m

03mJsme hodně rozčíleni přístupem policie a rozhodně to jen tak nenecháme! To, že pes patří bezdomovcům, neznamená, že jeho život má nižší hodnotu, než jiné zvíře. Jsme přesvědčeni, že strážník městské policie střílel neoprávněně a navíc - ublížit psovi a neposkytnout mu pak žádnou pomoc, i když k tomu jsou všechny dostupné prostředky, je neomluvitelné! Budeme tedy podávat trestní oznámení. Děkujeme Advokátní kanceláří pana Roberta Plicky, že nás bude právně zastupovat.  Pejsek Chilly není agresivní pes – když nás, cizí lidi, viděl poprvé, hned si šel pro pohlazení a olizoval nás a to dokonce i přes velmi bolestivé zranění… Rozhodli jsme se pejskovi pomoci s úhradou operace a veterinární péče, která nyní už přesáhla 50.000 Kč. Víme, že majitelé se o něj dobře starají a milují ho stejně, jako on je. Pokud byste chtěli pomoci s námi, můžete přes platební bránu na našem webu zde: http://www.psizivot.com/chci-pomoci. Děkujeme.

Sdílet
e-max.it: your social media marketing partner