facebookkontaktdomecek

Podmínky adopce

Nové majitele pro zvířata důkladně vybíráme. Psi a kočky za sebou často mají otřesné zážitky, proto je velmi důležité, aby nový domov byl opravdu trvalý. Zvíře si se svým majitelem také musí „sednout“. Se zájemci a adopci se osobně sejdeme, abychom se co nejvíce dozvěděli o podmínkách, do kterých má být zvíře umístěno, důvodech k pořízení domácího mazlíčka apod. Následuje min. jedna společná procházka se psem a návštěva budoucího domova, abychom reálně viděli, jaké podmínky zvířeti dokážete zajistit a jak se zvíře v tomto prostředí chová. Poté následuje přibližně týdenní pauza, aby si budoucí majitel a jeho rodina rozmysleli, zda mají o konkrétní zvíře opravdu zájem. My si naopak v klidu promyslíme, zda je prostředí a rodina pro zvíře ta pravá. Pokud se vše bude pozitivně vyvíjet, následuje podpis adopční smlouvy, zaplacení adopčního poplatku 1.500 Kč a předání zvířete.

Zájemci o adopci zvířete pište na mail uvedený v kontaktech. Do mailu popište, proč chcete zvíře adoptovat, proč konkrétního jedince a jaké máte podmínky k držení zvířete.

  • Sid
  • Sid
  • Sid
  • Sid

Sid

Pohlaví:pes
Věk:11
Výška:40 cm
Váha:14 kg
Kastrovaný:ano
Čipovaný:ano
Tetování:ne
K dětem:ne
Umístění:byt
Nachází se:Praha

Pár slov o mně

Podívejte se nejdříve, jaký má za sebou Sid příběh. Sida jsme přijímali do péče velmi zanedbaného a ve špatném zdravotním stavu. Měl na zádech otevřený hnisající útvar velikosti 10x10 cm a doslova hnil za živa :-( Sid byl celkově hodně zanedbaný a popravdě jsme zvíře v takovém stavu do naší péče asi nikdy ještě nepřijímali. Kromě otevřené hnisající rány na zádech měl Sid zalepené oči hnisem, silný zánět v obou uších, byl extrémně zablešený, v trusu měl tasemnice a měl kožní obtíže a svrab. Při příjmu do naší péče Sid extrémně zapáchal, měl zadredovanou a znečištěnou srst. Na Sida při příjmu a po operaci se můžete podívat ZDE.

Byli jsme připraveni rozjet úřední mašinérii a Sida úředně odebrat, i když se skoro vždy snažíme, aby zvířata mohla u svých majitelů, lidí bez domova, zůstat. Naštěstí se nám ale podařilo majitelce po dobrém vysvětlit, že pro Sida bude lepší, najdeme-li mu nový domov...a ona byla nakonec vlastně ráda. Jde o paní důchodovéhu věku, která se stará o nemocného manžela a na péči o psa jí už nestačily síly. Nyní je Sid umístěn ve skvělé dočasné péči, v tuto chvíli je již úplně zdravý a hledá nový domov.

Sid by se hodil do klidné rodiny, nebo ke starším lidem. Je to hodný pejsek, ale má rád už i svůj klid. Nevyžaduje žádné dlouhé procházky, spíš jen venčení v parčíku. S fenkami vychází bezproblémově, mezi psy si spíš vybírá. Je to moc milý,  klidný a nekomlikovaný pes, ale vytrpěl si své a potřebuje nějaký čas, aby získal k novým páníčkům důvěru. 

Kontakt pro zájemce

Organizace Psí život, Petra Botková, tel: 608 101 903, teren@psizivot.com 

Sdílet