facebookkontaktdomecek

Světový den boje proti vzteklině

Světový den boje proti vzteklině

28/10/2016


V České republice žijí tisíce lidí bez domova a uživatelů návykových látek a po jejich boku tisíce psů a koček. Tito lidé kvůli své sociální a finanční situaci často nedokáží o sebe a svá zvířata dostatečně pečovat, a tak zvířata nebývají zpravidla očkovaná, trpí různými nemocemi a parazity. Tato zvířata se pak ve zvýšené míře pohybují ve veřejném prostoru a jsou vysoce riziková pro šíření nemocí či parazitů do okolí.

Každým rokem naočkujeme desítky zvířat, která patří lidem bez domova a uživatelům návykových látek. Cílem těchto aktivit je vytvořit okolo „rizikových“ komunit bezpečnou bariéru naočkovaných a zdravých zvířat tak, aby se předcházelo případnému přenosu nemocí ze zvířat na člověka a jejich šíření do okolí. Z tohoto důvodu zvířatům podáváme i přípravky proti vnějším a vnitřním parazitům. Podívejte se na fotky z další velké akce :-)

Naše aktivity každým rokem vyvrcholí velkou akcí, kterou pořádáme v rámci Světového dne boje proti vzteklině, který si připomínáme vždy 28.9. I v tomto roce se akce konala již tradičně v Armádě spásy a kromě Psího života na místě byli i terénní pracovníci Armády spásy, Vet-servisu (veterinární převozová a odchytová služba) a 3 veterinářky. Celkem jsme naočkovali 48 psů/fen (u všech očkována jak vzteklina, tak základní kombinace vakcín). Podařilo se nám dohodnout i pár kastrací psů i koček a podchytit a na místě ošetřit i několik zvířat se svrabem. Do ordinace k naší veterinářce budeme objednávat tři psy se silným zánětem v uších. Jedna fenka byla ve vysokém stupni březosti a nebylo možné ji naočkovat - nabídli jsme tedy aspoň pomoc s umístěním štěňat a brzo se na nové přírůstky půjdeme podívat. Díky moc všem za úžasnou spolupráci! Podívejte se na fotky z další velké akce ZDE.

Sdílet
e-max.it: your social media marketing partner