facebookkontaktdomecek

Podívejte se na zvířata, kterým jsme pomohli v létě a začátkem podzimu

Podívejte se na zvířata, kterým jsme pomohli v létě a začátkem podzimu

28/10/2016


Letní prázdniny i přelom léta a podzimu byl pro Psí život velmi hektický, dokonce více než obvykle. Podívejte se, co všechno jsme řešili a jakým zvířatům jsme ve spolupráci s našimi příznivci a dárci pomohli :-)

RexPodařilo zachránit pejska Rexe, křížence retrievera, z ne zrovna ideálních podmínek, nepatřil však lidem bez domova. Rex žil celých svých pět let zavřený ve tmavé chladné místnosti, majitelé ho sice venčili, ale vždy pouze na pár minut. Měli Rexe svým způsobem rádi, byl dostatečně krmen, ale pořád sám a zavřený :-/ Podařilo se nám tedy majitele přesvědčit, aby nám Rexe darovali a my se mu pak pokusíme najít jiný domov s lepší budoucností. Rexe se ujal po dohodě s námi skvělý azyl "Naděje pro čtyři packy", kde se Rex socializoval a zvykal si na společnost psů a lidí. Rex byl naočkován, vykastrován a v říjnu našel novou, trpělivou rodinu. Denně chodí na 10-15 kilometrové procházky a je šťastný jak blecha :-) 

13453747 1166239966760830 857445846 nDalším zachráněným psem je sedmiměsíční kříženec Filip. Majitel psa (pán bez domova) byl opět hospitalizovaný, tentokrát kvůli špatnému zdravotnímu stavu již zřejmě natrvalo...a u boudy mu zůstal opuštěný přivázaný pes Filípek. Nežil si moc dobře, pořád sám a na řetězu u boudy... Původní majitel se o něj už dále tedy nemohl starat a tak měl Filip šanci na lepší život. Filípka jsme znali už od narození, všechny jeho sourozence se nám jako malá štěňata podařilo získat do naší péče a už jsou v nových adoptivních rodinách a mají se úžasně. Jen Filípek se tehdy bohužel dostal k bezdomovci, který se o psy nestará moc dobře. Děkujeme za pomoc útulku Dogpoint, díky kterému Filípek našel nový domov a má se báječně.  

AdélkaFenka Adélka si taky užila své. Patří lidem bez domova, ti se o ní hezky starají, ale najednou jakoby se po ní slehla zem. Adélka se vydala sama na špacír a majitelé ji dva dny zoufale hledali. Nakonec jí našli zapadlou v jímce (naštěstí byla prázdná) a Adélka se nemohla sama dostat ven. Na špacíru si poranila nohu, která pak začala hnisat. Její majitelé vyhledali naší pomoc. Ukázalo se, že Adélka si nohu propíchla pravděpodobně hřebíkem, a to skrz na skrz (v meziprstí a zespoda měla díru). Jiné zranění naštěstí neměla. Naše veterinářka tedy ránu kompletně pročistila, Adélka dostala analgetika a antibiotika. Majitelé skvěle spolupracovali, ránu podle pokynů ošetřovali a vše se brzo zahojilo. Začnou si Adélku taky trochu více hlídat, aby si zase neodešla sama na procházku...

Pomohli jsme kočičce Mindě, kterou má naše organizace v dlouhodobé péči a v nabídce virtuální adopce. Minda je sedmiletá kočička a pochází od majitele, který se o ní již nedokáže postarat. Minda je velmi plachá, fixovaná na svůj původní domov, a proto o ní pečuje v jejím Mindapůvodním prostředí a zajišťujeme jí pravidelnou veterinární a další péči. Tak jako každý rok, jsme ji nechali naočkovat, odčervili, odblešili a zakoupili krmení. Je to s ní vždycky boj, ale i letos se veterinární prohlídka povedla a Minda je ve skvělé kondici.

Při naší pomoci zvířatům se bohužel setkáváme i se smutnými případy. Naší dobrovolnice zachránila zubožené kotě, ihned ho donesla na veterinu, kde mu byla poskytnuta veškerá potřebná péče. Kotě bylo podvyživené, mělo velmi málo červených krvinek a výrazně zvětšené srdce. I přes veškerou péči kotě bohužel druhý den zemřelo. Pitva ukázala, že mělo vrozenou vadu srdce, která nebyla slučitelná se životem. Nemohli jsme nic víc dělat... 

Druhým, ještě smutnějším případem, kdy jedna z našich klientek (paní bez domova) našla u silnice ležet kocourka ve velmi špatném stavu...musel tam být už delší dobu, ale nikdo si ho zřejmě "nevšiml". Donesla ho k nám na veterinu a kocourek byl opravdu zubožený, po celém břiše i z konečníku mu lezli červi... Naše veterinářky dělaly, co bylo v jejich silách, kocourek ale bohužel do rána zemřel... Prosíme, buďte všímaví a pokud uvidíte zvíře, které potřebuje pomoci, pokuste se o to! Fotka je pouze ilustrativní, ty reálné obrázky by bylo zbytečné zveřejňovat, jsou hrozivé.

kotata mAle teď zase něco pozitivního :-) Vyléčili jsme bandu sedmi nezbedných koťat, která kýchala, prskala, měla zánět horních cest dýchacích, spojivek i rohovek, měli v uších svrab a byla začervená. Koťata se narodila kočkám u lidí bez domova, ti se o ně snaží co nejlépe postarat, ale jak už to bývá, v podobných kočičích skupinách tyhle neduhy nejsou neobvyklé, obzvlášť u koťat. Naše veterinářka si je tedy vzala do parády a všechna koťata jsou už zdravá (majitelé dobře spolupracovali a podávali mu potřebnou medikaci). Hned jak budou koťata starší, čeká je kastrace (ostatní kočky v lokalitě jsou od nás již vykastrované).

EndyPomáhali jsme papírovému chesapeake bay retrieverovi Endymu. S prosbou o pomoc se na nás obrátily sociální pracovnice, které pomáhají lidem ve složité životní situaci. Tentokrát bylo ale potřeba pomoci i psovi, jehož majitel se o něj nezvládal kvůli svému fyzickému postižení postarat odpovídajícím způsobem. Majitel si psa pořídil již před několika lety jako štěně, ale už tehdy bylo zřejmé, že kvůli jeho zhoršujícímu se handicapu nebude společné soužití jednoduché, protože nejde o psa asistenčního. Nechápeme nezodpovědnost chovné stanice, která pánovi psa prodala a uvedla jak jeho, tak psa do dost složité situace. Pokud by pán měl mít psa, tak s odpovídajícím výcvikem, aby mu pomohl k jeho samostatnosti a nezávislosti. S majitelem jsme se tedy dohodli, že se Endyho vzdá a my se pejskovi pokusíme najít novou rodinu, která by na něj měla čas a kapacitu, což vyřeší složitou situaci obou dvou. Je to pes se skvělou povahou a s obrovským temperamentem – není čemu se divit, že má tolik energie, když se ještě nikdy neproběhl venku na volno. A nyní už je Endy v nové rodině.

osadyJak víte, naše organizace pomáhá i na Slovensku, a to při akcích, které jsou zaměřeny na pomoc zvířatům v chudinských romských osadách. Na přelomu července a srpna úspěšně proběhla další akce, tentokrát v okolí Košic. Šlo o akci opravdu náročnou - osada byla plná štěňat, která byla ve velmi špatném zdravotním stavu. Protože psi v osadách nejsou očkovaní, mnoho štěňat trpělo parvovirózou, která je pro ně smrtelná...a bohužel se nepodařilo všechna zachránit i přes okamžité odebrání a veškerou potřebnou léčbu. Celkově bylo opět ošetřeno na dvě stovky zvířat a zhruba polovina se odebrala trvale. Zdraví dospělí jedinci se jako vždy vraceli zpět do osady. Opět se řešily případy psů, kteří měli zarostlý řetěz či provaz do krku, psů a koček pořezaných či jinak zraněných a samozřejmě desítky kastrací. V tomto roce šlo o podobnou akci na Slovensku poslední. Naše SK Bratislavaorganizace nyní pomáhá s úhradou veterinárních nákladů při léčení zvířat, která byla v osadách již odebrána. Právě nyní jsme také dodali i materiální pomoc pro tyto pejsky, které má slovenská organizace umístěné v dočasných péčích a ve svém útulku.

Kromě toho jsme také s další slovenskou organizací, která se jmenuje "U psej matere", vyrazili do terénu k lidem bez domova v Bratislavě, kteří mají psy i kočky - vzájemná výměna zkušeností nikdy neuškodí a bylo to super setkání. Slovenská organizace dělá svou práci skvěle a v této lokalitě zvířatům už hodně pomohla - bylo to opravdu zapotřebí, situace v této lokalitě rozhodně není ideální.

Největším případem, který stále řešíme, je pejsek Brit, kterého máme v péči od května tohoto roku. Brit je ochrnutý na zadní část těla a rehabilitacemi a cvičením se ho snažíme postavit zpátky na nohy. Brit si parádně užil prázdniny, byl s námi Brit mna dovolené v jižních Čechách, na psím táboře na Vysočině, vozili jsme ho na výlety, chatařil, opékal s námi vuřty, asistoval u grilování a dokonce stihl i natáčení do zpráv na FTV Prima. Velmi statečně nese svůj handicap, který ani nevnímá. Brita se stále snažíme naučit znovu chodit, ale zatím se nám to bohužel nedaří. Umí sice už lépe své tělo ovládat, je pohyblivější, vydrží i chvíli stát, ale zdá se, jakoby pokrok začal stagnovat a další zlepšení zatím nepřicházejí. Zintenzivnili jsme tedy aquaterapii, která mu hodně pomáhá a zadní nožičky při ní docela dobře používá. Podařilo se nám v nich už hezky obnovit reflexy, takže se dokáží automaticky pohybovat, přestože je Brit necítí. Bohužel se na nohách ale neudrží. Po dohodě s odborníky jsme se tedy v říjnu rozhodli pořídit Britovi invalidní vozíček, který má jako rehabilitační pomůcku - "chodítko", které ho podpírá a kde může nožičky do chůze zapojovat. Je pravděpodobné, že Brit se už asi nikdy chodit nenaučí, ale vozíček nebere jako handicap, je to velmi šťastný, spokojený a optimistický pejsek. A je volný k adopci - více informací k jeho adopci najdete ZDE!

beníkVelkým případem, který jsme řešili o prázdninách, je pes Ben. Ten původně patřil lidem bez domova a byl v naší péči jeden měsíc. Za tu dobu se podařilo celý případ úspěšně vyřešit. Zpočátku Beníkův život visel na vlásku, byl těžce pokousán psem obřího plemene a prodělal náročnou léčbu a velmi složitou operaci... A pak se jeho zdravotní stav začal jako zázrakem zlepšovat až nakonec Ben svůj boj vyhrál. A aby měl jeho příběh opravdový happy end, Beník našel nový domov v úžasné rodině, která ho původně měla mít jen v dočasné péči  po dobu léčení. Podívejte se na další podrobnosti o jeho příběhu a také na fotky i z nového domova v jeho fotoalbu, které najdete na našem facebooku ZDE.

FilípekA další velký případ, který jsme řešili o letních prázdninách, je kocour Filípek se zlomenou nohou. I on patřil lidem bez domova a podle jejich slov několik měsíců kulhal bez zjevné příčiny na zadní nohu. Zjistili jsme, že má přelomenou stehenní kost a ještě k tomu pořádně posunutou...celou dobu musel trpět velkými bolestmi. Nožička se po úspěšné operaci hezky hojí a kost je vyztužena kovovou dlahou a osmi šrouby. Sice ještě hodně kulhá, ale díky cvičení se vše lepší a nožičku začíná používat. A i když by neměl, umí už vyskočit i na stůl. Jeho rekonvalescence potrvá ještě několik měsíců, přesto se ho již teď rozhodla adoptovat skvělá rodina, která v jeho rehabilitaci bude pokračovat. Na bližší informace o Filípkově příběhu, léčbě i na fotky z jeho nového domova se můžete podívat v jeho fotoalbu na našem facebooku ZDE.

očkováníV rámci Světového dne boje proti vzteklině, který si připomínáme vždy 28.9., jsme uspořádali velkou akci očkování zvířat lidí bez domova. I v tomto roce se akce konala v Armádě spásy a kromě Psího života na místě byli i terénní pracovníci Armády spásy, Vet-servisu (veterinární převozová a odchytová služba) a 3 naše spolupracující veterinářky. Celkem jsme naočkovali 48 psů/fen (u všech očkována jak vzteklina, tak základní kombinace vakcín). Podařilo se nám dohodnout i pár kastrací psů i koček a podchytit a na místě ošetřit i několik zvířat se svrabem. Jedna fenka byla ve vysokém stupni březosti a nebylo možné ji naočkovat - nabídli jsme tedy aspoň pomoc s umístěním štěňat a brzo se na nové přírůstky půjdeme podívat. Podobné očkování zvířat lidí bez domova probíhalo také v Plzni, Liberci a Brně, kterého se Psí život také zúčastnil. Díky moc všem za úžasnou spolupráci! Podívejte se na fotky z další velké akce ZDE.

Rex NONa této velké očkovací akci jsme podchytili i pár nemocných zvířat, resp. psů se silným zánětem v uších. Jedním z nich je německý ovčák Rex, který si na uši nenechal téměř ani sáhnout, jak moc ho bolely. Bylo potřeba ho prohlédnout v ordinaci, kde se potvrdilo, že v uších má velmi silný (chronický) kvasinkový zánět. Jeho majitel naštěstí skvěle spolupracoval a po třech týdnech léčby je Rex už bez obtíží. Je sice vysoká pravděpodobnost alergenní příčiny, která není v podmínkách, ve kterých lidé bez domova žijí, příliš řešitelná, ale s majitelem jsme se domluvili na co nejlepší domácí péči, aby k recidivám docházelo minimálně.

JekyllKromě toho všeho jsme v průběhu léta a začátku podzimu pomohli i těmto dalším zvířatům, která patří lidem bez domova: psům Áresovi a Brixovi jsme léčili pohmožděnou bolavou nohu, u dalších dvou psů jsme řešili zánět zvukovodu, ošetřili jsme několik pokousaných psů i koček, nasadili léčbu dvěma psům s psincovým kašlem, jednomu se zánětem zažívacího ústrojí, třem koťatům s horečkou a svrabem a vykastrovali jsme několik fen a koček. 

NPV druhé polovině října jsme dělali rozhovor do Nového prostoru s našimi klienty, kteří jsou zároveň prodejci tohoto časopisu. Na setkání přišli s novým pejskem (na úvodní fotce), kterého jim v noci někdo odložil u jejich příbytku. Bohužel není to nic neobvyklého, často se lidé takto svých zvířat zbavují...a lidé bez domova se zvířat ujmou, protože je jim jich líto. Nicméně rozhovor v Novém prostoru již vyšel a vy si časopis můžete zakoupit.

kalendar 2017V úterý 1.11. začínáme prodávat Charitativní kalendář Psí život 2017. Výtěžek z prodeje jde samozřejmě na pomoc zvířatům v nouzi. Tento rok v  kalendáři najdete fotky 12 (úžasných) známých osobností s jejich vlastními pejsky, které adoptovali z útulku, zachránili z množíren či jiných nevhodných podmínek. Kalendář můžete zakoupit buď pro sebe, nebo jako vánoční dárek pro někoho, komu udělá radost. Více na našem eshopu na www.psizivot.com/eshop.

 
Ještě jednou bychom chtěli mockrát poděkovat všem, kteří naše aktivity podporují - bez Vás bychom zvířatům pomáhat nedokázali. Děkujeme! 
 
Sdílet
e-max.it: your social media marketing partner