facebookkontaktdomecek

Jak trávil léto Briťáček a jak Asta s Mindou?

Jak trávil léto Briťáček a jak Asta s Mindou?

17/10/2018


Všechna tři zvířata - pejsek Brit, fenka Asta a kočička Minda - jsou u nás v trvalé doživotní péči, což je možné jen díky významné pomoci našich dárců, kteří si vybrané zvíře adoptovali tzv. virtuálně, tedy na dálku a každý měsíc na něj pravidelně přispívají. Britovi, Astě a Mindě se společně s jejich virtuálními páníčky snažíme poskytovat jen to nejlepší pro jejich zdraví a štěstí. Všechna tři zvířata si dříve zažila své a my děláme všechno proto, aby u nás měla plnohodnotný a důstojný život, který si zaslouží.

brit 1

Biťáček si prázdniny užil přímo famózně! Byl v Chorvatsku, koupal se v moři a ochutnal i čevabčiči a krevety. :-) V srpnu tam bylo mnohem příjemněji než u nás doma, a Briťáčka tak u moře hezky ovíval větřík. Když měl koupaní dost, lebedil si na dece nebo hrabošil v písku. Na více fotek z jeho prvního pobytu u moře se podívejte zde. Cestou zpět se zastavil na Pálavě a samozřejmě i z naší milované Moravy máme pár obrázků malého cestovatele, které najdete zde. A na víkendy Briťáček jezdil z rozpálené Prahy do jižních Čech, kde chatařil, stanoval, chodil na houby (a nic nenašel) a borůvky (ty naopak sbíral z keříků rovnou do pusy). Také griloval, koupal se a hrál si s psími kamarády. Určitě stojí za to se podívat i na tyto fotky, je na nich vidět jeho velká spokojenost a jeho nezdolný životní otimismus. :-)

Brit2

Minda 1

Minda strávila léto tak, jako každý rok - ve svém původním prostředí, kde se o ni staráme a kde si spokojeně žije. Během prázdnin jsme desetiletou Mindu vzali na každoroční veterinární prohlídku a nechali ji naočkovat. Pokaždé je to hrozný boj, protože je opravdu velmi plachá, ale podařilo se! Dostala také přípravek proti vnitřním a vnějším parazitům a do zásoby jsme jí nakoupili krmivo - "hóóóódně" krmiva. :-) Minda pochází od majitele, který se o ni ze zdravotních důvodů již nedokáže postarat. Bohužel však není vhodná k trvalé adopci pro velmi plachou povahu - bojí se cizích lidí i jiných zvířat. Je fixovaná na své původní prostředí a přemístění jinam by nesnesla. V místě nám tak s péčí o ni pomáhají i místní skvělí chataři, kteří ji pravidelně krmí námi zakoupeným jídlem. Na fotky z letní veterinární prohlídky a očkování se podívejte zde.

Minda 2

Asta 6

A nakonec Astička, náš něžný a téměř třináctiletý obr. Astičku jsme přijali do péče přesně před rokem, po smrti jejího páníčka, který byl silně závislý na alkoholu a užila si s ním své. :-/ Bohužel se polovinu letošních prázdnin kurýrovala, je to prostě starší dáma a trápí jí více zdravotních neduhů. Astičku jsme přijímali do péče s tím, že je vykastrovaná, ukázalo se, že to nebyla pravda. Díky tomu se jí objevily nádory na mléčné žláze a musela podstoupit dvě rozsáhlé a náročné operace kvůli jejich odstranění a samozřejmě kastraci. Zákrok byl opravdu nutný, ale rány se hůře hojily, i kvůli tak horkému počasí. Téměř zhojená jizva začala v jednom místě hnisat, Asta musela začít znovu užívat antibiotika a rána jí byla na veterině pravidelně čištěna. K dnešnímu dni je naštěstí už v pořádku, na své ortopedické oblíže užívá pravidelně lék Trocoxil a také Alavis. A koupili jsme jí další light granule, aby trochu zhubla, což jí na kloubní obtíže jen pomůže. I přes všechny zdravotní komplikace se má Astička moc dobře, starají se o ni naši obětaví dobrovolníci v domácím prostředí, kde má to nejdůležitší, co potřebuje - 100% lásku a 100% péči. :-)  

Asta 7

Chcete vědět o naší trojici - Brit, Asta a Minda více? Zajímá vás, jak to všechno bylo a jaké jsou jejich životní příběhy a jak si je případně můžete virtuálně adoptovat? Určitě se podívejte ZDE.

 

Sdílet
e-max.it: your social media marketing partner