facebookkontaktdomecek

Pomoc zvířatům na ulici v zimním období

Pomoc zvířatům na ulici v zimním období

20/03/2019


Zima je pro lidi bez domova a jejich zvířata na ulici obzvlášť náročná, proto jim nepřestáváme pomáhat ani v těchto měsících. To vše díky Vám a Vaší finanční podpoře, mockrát za ni děkujeme.

Každý den vyrážíme do terénu za lidmi a jejich zvířaty, která potřebují naší pomoc. Vyrazili jsme například k paní bez domova, která chová dva psy a více koček. Jejím psům i kočkám jsme sehnali zateplené boudy - v zimním počasí je to opravdu potřeba. Na fotky z celé akce se můžete podívat zde.  Psi jsou od nás pravidelně očkovaní a kočky i vykastrované. Paní bez domova jsme také předali pro zvířata krmení a přinesli tašku s vyřazeným teplým oblečením - péřové bundy, oteplovačky apod. Zima bez domova je náročná pro zvířata i pro lidi....55591733 785224278531654 2543462809304301568 n

kastrace

Kastrace zvířat jsou podstatnou částí naší práce. Za rok 2018 jsme vykastrovali 120 koček a psů, kteří patří lidem bez domova. Tím jsme zabránili nárůstu počtu zvířat na ulici o min. 1000 jedinců, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Při kastracích projdou zvířata také veterinární kontrolou a v případě potřeby je samozřejmě léčíme. Pro polodivoké kočky z ulice je kastrace v podstatě jedinou možností, jak je pořádně prohlédnout a ošetřit. Nedávno se nám v rámci kastrací podařilo pomoci také fenečce Mini (níže na fotce). Mini měla po štěňatech takový zánět mléčné žlázy, až jí celý cecík uhnil, odpadl a zůstala po něm otevřená rána do břicha. V kastracích pokračujeme i letos a jen za leden už za sebou máme přes 15 dalších zvířat. Na fotky z posledních týdnů se můžete podívat tady a nezapomeňte na fotografie "čivavých princezen", které naleznete zde.

mini

 kocouri2

Mourek Motor i bílý Modroočko jsou původně od lidí bez domova. Motor se po náročné ortopedické operaci zotavuje v dočasce, která se nakonec stane jeho trvalým domovem. Krásně se sžil s dvěma domácími kocoury i s oběma psy a má štěstí na báječnou rodinu, ve které bude zůstávat. Koncem února nás čeká ještě velká ortopedická kontrola a budeme dělat rentgeny operované nohy. Určitě se podívejte na video z návštěvy veteriny začátkem ledna. Modroočko měl špatně se hojící tržnou ránu na noze a po doléčení šel na zkoušku do nového domova, kde již také zůstane (podívejte se na více fotek zde). Hned jak bude naočkovaný, podepíšeme adopční smlouvu a vše bude oficiální. Doma má kočičího kamaráda, se kterým dobře vychází. Prostě oba kočičí kluci se mají moc dobře a do adopce šli samozřejmě po předchozí dohodě s lidmi bez domova. 

kocouri3

 A zachránění nalezenci Max a Filip z ulice jsou nyní již doléčeni, zcela zdrávi a hledají nový domov (i samostatně). Jsou naočkovaní a testovaní na kočičí nemoci. Více informací k jejich adopci najdete zde.

britak

Briťáček byl o jarních prázdnicnách na Šumavě a báječně si je užil a dokonce si i trochu zalyžoval - přesvědčit se o tom můžete v tomto videu. Náš roztomilý svěřenec se má prostě královsky! Připomeňme si taky  jeho fotky z předvánočních příprav i Vánoc samotných. Snažíme se, aby byl jeho život co nejlepší - stejně jako u všech zvířat, kterým společně s Vámi pomáháme.

54423214 338020300159797 1892324038991151104 n

fb

Na našem facebooku se můžete těšit  především na aktuální informace, ale také na pozdravy z nových domovů od našich adoptovaných zvířat, které posílá například fenka Bublina nebo kočka Miluška. Naše facebookové stránky jsou otevřené a můžete je sledovat i v případě, že nemáte vytvořený vlastní účet.  

Sdílet
e-max.it: your social media marketing partner