facebookkontaktdomecek

Očkování zvířat od lidí bez domova - podzim 2019

Očkování zvířat od lidí bez domova - podzim 2019

12/11/2019


Máme za sebou sérii úspěšných podzimních očkovacích akci, při kterých nám prošlo rukama téměř 150 psů a dokonce i 1 kočka od lidí bez domova. Akce se konaly v rámci Světového dne boje proti vzteklině pod heslem "Zdravá zvířata - zdraví lidé" ve spolupráci s Veterináři bez hranic. Zvířata jsme očkovali, čipovali, zbavovali vnitřních a vnějších parazitů, všechna také prošla veterinární prohlídkou. Většina zvířat byla v pořádku, ale pár onemocnění jsme podchytili a dále je budeme samozřejmě řešit. Šlo zejména o kožní problémy a záněty v uších a očích. Jedna fenka přišla s výhřezem pochvy, takže jsme jí rovnou z očkovací akce nechali odvézt na veterinární kliniku, kde podstoupila operativní zákrok, který byl rovnou spojený s kastrací. S několika majiteli jsme se dohodli na kastraci jejich zvířat a všechna štěňata bylo také potřeba přeočkovat (byly jich dvě desítky). Mockrát děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nám na akcích pomáhali a také všem podporovatelům a sponzorům - zejména našemu dlouholetému partnerovi, firmě MSD, která nám darovala vakcíny a přípravky proti vnějším parazitům. Děkujeme také hlavnímu městu Praha za pomoc při financování akce a MČ Praha 5 za finanční podporu projektu a velikou vstřícnost a pomoc při poskytnutí prostoru k pořádání akce. Děkujeme za pomoc i samotnému Komunitnímu centru Prádelna, kde se akce (kromě přímého očkování v terénu) konaly.

Na fotky z největší akce z 27.9. se podívejte zde: https://www.facebook.com/pg/Ps%C3%AD-%C5%BEivot-1570222309876463/photos/?tab=album&album_id=2476934679205217.

A tady se můžete podívat na obrázky z následného říjnového a listopadového přeočkování a očkování přímo v terénu.

Na říjnovém přeočkování vzniklo i jedno video, za které moc děkujeme Káje Hájkové ze Psího magazínu, která do terénu vyrazila s námi. Na video se podívejte zde.

Sdílet
e-max.it: your social media marketing partner