facebookkontaktdomecek

Podmínky adopce

Nové majitele pro zvířata důkladně vybíráme. Psi a kočky za sebou často mají otřesné zážitky, proto je velmi důležité, aby nový domov byl opravdu trvalý. Zvíře si se svým majitelem také musí „sednout“. Se zájemci a adopci se osobně sejdeme, abychom se co nejvíce dozvěděli o podmínkách, do kterých má být zvíře umístěno, důvodech k pořízení domácího mazlíčka apod. Následuje min. jedna společná procházka se psem a návštěva budoucího domova, abychom reálně viděli, jaké podmínky zvířeti dokážete zajistit a jak se zvíře v tomto prostředí chová. Poté následuje přibližně týdenní pauza, aby si budoucí majitel a jeho rodina rozmysleli, zda mají o konkrétní zvíře opravdu zájem. My si naopak v klidu promyslíme, zda je prostředí a rodina pro zvíře ta pravá. Pokud se vše bude pozitivně vyvíjet, následuje podpis adopční smlouvy, zaplacení adopčního poplatku 1.500 Kč a předání zvířete.

Zájemci o adopci zvířete pište na mail uvedený v kontaktech. Do mailu popište, proč chcete zvíře adoptovat, proč konkrétního jedince a jaké máte podmínky k držení zvířete.

  • Juni (z kalendáře)
  • Juni (z kalendáře)

Juni (z kalendáře)

Pohlaví:pes
Věk:8
Výška:35 cm
Váha:20 kg
Kastrovaný:ano
Čipovaný:ano
Tetování:ne
K dětem:ano
Nachází se:Azyl opuštěných zvířat v Libni - Praha

Pár slov o mně

Jako správný pes loveckého plemene je Juni i přes svůj vyšší věk velmi čilý a hodně aktivní pes plný energie (běhá téměř denně u kola, zvládá další procházky navíc a není na něm znát únava). K lidem má vřelý vztah, rád se mazlí, manipulace s ním je poměrně snadná (kromě veteriny). Vztah ke psům je složitější, na procházkách ostatní psy neřeší, ale doma menší, submisivnější psy i fenky někdy tvrdě napadá, útočí náhle, bez velkého varování. Z velkých psů i fen má většinou respekt a podřídí se, mohl by tedy žít s větším, vyrovnaným psem či fenkou, naopak by mu to zřejmě i prospělo.  

Juni má extrémně silnou separační úzkost (demoluje, kvílí a sebepoškozuje se, jakmile je někde o samotě nebo omezován v pohybu  - místnost, kotec..), ani jízda v autě s ním není snadná. Pokoušíme se s tím pracovat, ale potřeboval by trpělivého pána s vhodnými podmínkami a většími zkušenostmi.

Podmínkou adopce bude delší zkušební dočaska.

Juni je v péči útulku Libeň - více informací a fotek najdete zde: https://www.pesweb.cz/cz/psi-k-adopci-detail-iframe?objid=46419

Juni se do charitativního kalendáře Psí život 2019 fotil s herečkou a zpěvačkou Berenikou Kohoutovou. Pokud si Juniho nemůžete adoptovat, ale přesto byste zvířatům v nouzi rádi pomohli, může si zakoupit kalednář - výtěžek z něj jde právě na pomoc zvířatům. Kalendář zakoupíte na našem dobročinném eshopu zde: https://www.psizivot.com/eshop.

Kontakt pro zájemce

Bližší informace k adopci Juniho získáte v Azylu opuštěných zvířat v Libni. Zájemci volejte na telefonní číslo 724 526 537.

Sdílet
e-max.it: your social media marketing partner