x

logo-invert

 „Spolek PSÍ ŽIVOT se jako jediná organizace v České republice cíleně zaměřuje na pomoc zvířatům, která patří lidem bez domova a uživatelům návykových látek. Každý rok úspěšně pomůže stovkám psů a koček, další zvířata však na pomoc stále čekají. Zapojte se do pomoci i Vy!"

marta-kubisova-podpis

Chci pomoci!

uvodni foto na web psí kampan

foto: Filip Minár

x

Fakta o situaci v české republice

 • V Čechách je přibližně 30.000 lidí bez domova včetně uživatelů drog a po jejich boku žijí na ulici tisíce zvířat, která jsou pro ně často jediným blízkým přítelem v tíživé situaci.
 • O svá zvířata se lidé bez domova snaží v rámci svých možností dobře postarat. Pokud však jejich zvíře onemocní, nemají prostředky na veterinární péči, a tak zvířata často trpí bez pomoci. Zvířata nejsou většinou očkována a velkým problémem je také jejich nechtěné množení a tedy nekonečný nárůst počtu zvířat žijících v nedobrých podmínkách ulice.  

Proč je v našem zájmu těmto zvířatům pomáhat?

 • Pomoc má smysl zejména pro zvířata samotná a pro kvalitu jejich života. Zvířata jsou ale také velkým rizikem pro šíření nemocí a parazitů do okolí, proto bychom měli udržovat jejich populaci zdravou. Tím ochráníme jejich majitele, sebe a zejména pak naše děti.
 • Je nemožné eliminovat počet těchto zvířat na ulici, můžeme však kastrací kontrolovat jejich nechtěné množení.
 •  

  chci pomocijak konkrétně zvířatům pomáháme?

  x

  Jak konkrÉtně pomáháme?

  • Pomáháme nejvíce přímo v terénu a úzce spolupracujeme s Armádou spásy, Nadějí,  Veterináři bez hranic a dalšími organizacemi.
  • Zvířatům nabízíme východisko ve chvílích, které jejich majitelé nedokáží kvůli své sociální či finanční situaci sami řešit. Jde zejména o léčení nemocných a zraněných zvířat, očkování, kastrace, zbavování vnitřních a vnějších parazitů a zajišťování kvalitního krmiva zvířatům v rekonvalescenci.
  • Zvířatům poskytujeme dočasný azyl a to v případech, pokud zvíře vyžaduje neustálou péči či dohled (zvířata nemocná a po zákrocích). 

  Úspěchy a plány DO BUDOUCNA

  • V tomto roce jsme doposud ve spolupráci s dalšími organizacemi úspěšně pomohli opět mnoha zvířatům. Dokázali jsme to však jen díky podpoře našich dárců. Stovky zvířat na naši pomoc stále čekají. Zapojte se do pomoci i Vy!

  chci pomoci

  x
   
  marta-orez

   

  „Pomozte těmto zvířatům i Vy. Můžete tak učinit jednoduše a bezpečně on-line cestou přes tyto darovací ikony. Za všechna potřebná zvířata Vám mockrát děkuji.“
  podpis-marta-oranz

   
   
  Děkujeme. Všechny dárce budeme informovat, jak a kde Váš dar pomohl.