facebookkontaktdomecek

Podmínky adopce

Nové majitele pro zvířata důkladně vybíráme. Psi a kočky za sebou často mají otřesné zážitky, proto je velmi důležité, aby nový domov byl opravdu trvalý. Zvíře si se svým majitelem také musí „sednout“. Se zájemci a adopci se osobně sejdeme, abychom se co nejvíce dozvěděli o podmínkách, do kterých má být zvíře umístěno, důvodech k pořízení domácího mazlíčka apod. Následuje min. jedna společná procházka se psem a návštěva budoucího domova, abychom reálně viděli, jaké podmínky zvířeti dokážete zajistit a jak se zvíře v tomto prostředí chová. Poté následuje přibližně týdenní pauza, aby si budoucí majitel a jeho rodina rozmysleli, zda mají o konkrétní zvíře opravdu zájem. My si naopak v klidu promyslíme, zda je prostředí a rodina pro zvíře ta pravá. Pokud se vše bude pozitivně vyvíjet, následuje podpis adopční smlouvy, zaplacení adopčního poplatku 1.500 Kč a předání zvířete.

Zájemci o adopci zvířete pište na mail uvedený v kontaktech. Do mailu popište, proč chcete zvíře adoptovat, proč konkrétního jedince a jaké máte podmínky k držení zvířete.

  • Miládka
  • Miládka
  • Miládka
  • Miládka

Miládka

Pohlaví:kočka
Věk:4
Kastrovaný:ano
Čipovaný:ano
Tetování:ne
K dětem:ano
Umístění:byt i zahrada s přístupem do domu
Nachází se:Psí život, Praha

Pár slov o mně

My na ní tedy voláme "paní Miládko!" a ona nadšeně přibíhá, doufaje, že miska je plná. Milada totiž zažila několik let velmi hubených a nyní si chce užít mnoho let tučných. Kde její život začal netušíme, nicméně pár let žila na parkovišti u vily Milada (společně s pejskem Brunem) s pánem bez domova. Ten ji sice měl rád, i koťata jí pomohl odchovat, ale pak se situace změnila, pán odešel do azylového domu a parkoviště se bourá. Milada rozhodně nepůsobí dojmem venkovní kočky. Od prvního pobytu u nás, kdy se zotavovala po kastraci, se chová v dočasce jako doma. Způsobně a dekorativně sedí na gauči s pacičkami založenými pod sebou, je čistotná, nic neničí a v kolektivu ostatních koček je velmi způsobná. I když se s dalšími zvířaty přátelí, máme pocit, že bude ráda klidně jedináčkem. Svého člověka si hlídá, oblehává, někdy se vzbudíte s hlasitě vrnící kočkou na hlavě. Občas ráda vypráví a u dveří vás nadšeně vítá. Velkou výhodou paní Miládky je absence zápachu z tlamičky. Kvůli těžké stomatitidě jsme jí museli nechat vytrhat všechny zuby. A to jí jsou teprve asi 4 roky! Kvůli následné léčbě se musí poněkud odložit očkování (ovšem už je negativně testovaná na FeLV a FIV), proto ji zatím nabízíme do dočasné péče s pozdější adopcí. Jde opravdu pouze o krátkou dobu, Milada normálně chroupe granule, jen maso se musí krájet na menší kousky. Miládce se bude líbit v bytě nebo domku se zahradou, u staršího osamělého člověka i v mladé rodině, jen děti jsme na ní netestovali. Zpravidla jí trvá několik hodin než se osmělí před cizími lidmi, pak je už vše v pohodě. Zdravotně je zcela v pořádku. 

Kontakt pro zájemce

Máte-li o Miládku zájem, napište si o předadopční dotazník do organizace Psí život na adresu: jarmila.pavkova@psizivot.com.

Sdílet