facebookkontaktdomecek

Podmínky adopce

Nové majitele pro zvířata důkladně vybíráme. Psi a kočky za sebou často mají otřesné zážitky, proto je velmi důležité, aby nový domov byl opravdu trvalý. Zvíře si se svým majitelem také musí „sednout“. Se zájemci a adopci se osobně sejdeme, abychom se co nejvíce dozvěděli o podmínkách, do kterých má být zvíře umístěno, důvodech k pořízení domácího mazlíčka apod. Následuje min. jedna společná procházka se psem a návštěva budoucího domova, abychom reálně viděli, jaké podmínky zvířeti dokážete zajistit a jak se zvíře v tomto prostředí chová. Poté následuje přibližně týdenní pauza, aby si budoucí majitel a jeho rodina rozmysleli, zda mají o konkrétní zvíře opravdu zájem. My si naopak v klidu promyslíme, zda je prostředí a rodina pro zvíře ta pravá. Pokud se vše bude pozitivně vyvíjet, následuje podpis adopční smlouvy, zaplacení adopčního poplatku 1.500 Kč a předání zvířete.

Zájemci o adopci zvířete pište na mail uvedený v kontaktech. Do mailu popište, proč chcete zvíře adoptovat, proč konkrétního jedince a jaké máte podmínky k držení zvířete.

  • Jessi
  • Jessi
  • Jessi
  • Jessi

Jessi

Pohlaví:fena
Věk:12
Váha:4 kg
Kastrovaný:ano
Čipovaný:ano
Tetování:ne
K dětem:ne
Nachází se:Dobříš

Pár slov o mně

Jessinka je kříženec maltézáčka, kterou nám daroval páníček bez domova. O Jessi dříve pečovala jeho žena, která byla na vozíčku a pán se o ní staral. Bydleli spolu všichni v unimobuňce, jenže paní zemřela a majitel péči i fenečku moc nezvládal. Určitě se k Jessince chovali hezky, to je poznat, jenže to prostě nestačí. Je nutné starat se o pejska i po veterinární stránce a zvířata s touto srstí i udržovat. Jessi byla hrozně špinavá, zadredovaná, drápky přerostlé a zatočené tak, že nemohla chodit, protože si je vrážela zespoda do tlapek. Nejdříve bylo potřeba ostříhat tu hroznou "deku" ze srsti, co měla na sobě, ostříhat drápky a pak začalo veterinární kolečko. Teď už je za námi:

- komplexní rozbor krve, který dopadl na jedničku, což je výborná zpráva
- přeléčený zánět močového měchýře
- revize zoubků - bylo potřeba odstranit 7 zubů a jeden pahýl po ulomeném zubu, zbytek byl zbaven zubního kamene a vyčištěn
- zatím stále léčený zánět v uchu
- přeléčené poranění rohovky na pravém oku
- sono ukázalo zvětšenou slezinu, bez patrných jiných změn - ale slezina jí tlačí na močový měchýř, takže potřebuje častěji venčit
 
Zatím stále kapeme kapky na snížení nitročního tlaku, Jessinka má šedý zákal a skoro nevidí a také hůře slyší. A také má velký šelest na srdíčku (trpí nedomykavostí chlopní), do konce života bude muset brát na srdce léky a chodit 1-2x z rok na kardiologické kontroly. 
 
I přes všechny tyto neduhy je Jessinka neuvěřitelně miloučká a radostná fenečka, co věčně vrtí ocáskem. O Jessinku se staráme společně s organizací Srdeční záležitosti, které mockrát děkujeme za pomoc, že mohla být ihned umístěna k nim. Dohodli jsme se, že veškeré náklady na celkovou léčbu fenečky bude hradit Psí život, ale Jessi bude umístěna ve Srdcovkách.
 
Jessince hledáme klidný domov na dožití, nejlépe domeček s bezpečnou zahrádkou, kde je někdo většinu času doma, protože Jessi těžko nese samotu a doma pak pláče. Jessince nevadí kočky ani další psi, pokud jí "neprudí" třeba hrou - na tu už Jessi moc není. Má moc ráda čmuchání po zahradě a krátké vycházky. I když moc nevidí, rychle se orientuje. Hodně času přes den prospí. Potřebuje častější venčení.
 
Jessi tedy hledá nový domov na dožití, resp. doživotní péči, při které budeme Jessince doživotně hradit veterinární náklady (na veterinárních klinikách, se kterými v Praze  spolupracujeme). Uvědomujeme si totiž, že ujmout se staršího pejska není jen tak. Uděláme všechno proto, aby Jessinka prožila zbytek života nejen milovaná, ale i opečovávaná a měla dostupnou veškerou potřebnou léčbu.

Kontakt pro zájemce

Jessinka se nachází v dočasné péči v Dobříši. Více informací na tel: 604105492 v organizaci Srdeční záležitosti nebo u nás ve Psím životě na emailu jarmila.pavkova@psizivot.com.

Sdílet
{flike}