facebookkontaktdomecek

Podmínky virtuální adopce

Ne všechna zvířata jsou vhodná ke skutečné adopci, ale přesto potřebují pomoc.

 • První skupinu tvoří zvířata, jejichž majitelé jsou senioři důchodového věku, kteří mají nízký příjem, ale přesto se svého domácího mazlíčka nechtějí vzdát.
 • Druhou skupinu zvířat představují zejména psi a kočky v dlouhodobém léčení, zvířata stará nebo velmi plachá.   
 • Vybrat zvíře k virtuální adopci si můžete zde.

  • Alísek
  • Alísek
  • Alísek
  Chci adoptovat

  Alísek

  důvod virtuální adopce

  Kocourek byl nalezený v zoufalém a zbědovaném stavu, nemohl chodit, ani se jinak hýbat. Byl kostřička potažená kůží, extrémně dehydratovaný, strašně zapáchal hnilobou. Měl zlámané zuby, z ucha mu vytékalo šíleně hnisu, hlavičku nakloněnou zvláštně na stranu, nedokázal udržet rovnováhu, oči mu neustále kmitaly. Kocourka našly venku děti a samy mu hledaly pomoc, telefonovaly na všechny veteriny v okolí, všude už po pracovní době, nikdo nedokázal pomoci. Až se naštěstí dovolaly naší paní doktorce, která prostě sedla do auta, pro kocourka obratem dojela a vzala si ho na kliniku. ales klinikaByl dva měsíce hospitalizovaný a dostával veškerou potřebnou léčbu. Jeho stav se pomalinku zlepšoval, až mohl i podstoupit zákrok v narkóze - výplach uší, vytrhání zubů a kastraci. Podařilo se mu také přibrat na váze - je naprosto šílené, jak extrémně podvyživený byl. Když jste na něj sáhli, cítili jste  opravdu jen kostru. Jak má delší chlupy, není to na fotkách moc vidět - samotné nás to zaskočilo a to jsme viděli už ledacos, ale takhle hrozně hubené zvíře jsme viděli poprvé v životě. Není divu, že se nedokázal ani postavit na nohy, jak byl slabý. Musel být bez jídla několik týdnů a o dalších zdravotních komplikacích ani nemluvě.

  Nyní už je Alísek v dočasce a strašně moc se zlepšil. Je zázrak, že to celé vůbec zvládl a přežil.  Je z něj mazlivý vděčný kocourek, který miluje společnost.  Jako důsledek předchozího stavu mu zůstala hlavička malinko na stranu a trošku horší stabilita - na gauč i škrabadlo vyleze, ale na skříň třeba nevyskočí; stabilita je vidět trochu i na chůzi. Bohužel má také horší ledvinové hodnoty a je potřeba držet ho na přísně ledvinové veterinární dietě s podáváním podpůrných přípravků.

  Vzhledem ke všemu výše napsanému jsme se rozhodli ponechat Alíska v doživotní trvalé péči naší organizace. Kocourka je tedy nyní možné adoptovat na dálku a Vámi zvolenou částkou každý měsíc pomáhat s péčí o něj - stačí kliknout na CHCI ADOPTOVAT a dostanete se na naší platební bránu. Zde si zvolte částku, jakou chcete Alískovi pomáhat, zadejte darovat "měsíčně" a poté následujte instrukce. 

  Náklady na Alískovu péči se v tuto chvíli pohybují kolem 3500 Kč za měsíc a patří do nich zejména ledvinová dieta (konzervy),  veterinární přípravek Pronefra (také kvůli funkčnosti ledvin), pravidelné veterinární prohlídky (odběry krve apod.), stelivo atd.

  Dosavadní zkušenost také ukazuje, že se v budoucnosti pravděpodobně nevyhneme ani jednorázovým vyšším nákladům na veterinární ošetření při zdravotních komplikacích, které budou souviset i s jeho věkem, protože je mu kolem osmi let.

  Kocourek ušel už veliký kus cesty, ale velký jí má ještě před sebou. Mockrát děkujeme za Vaši případnou podporu a pomoc. Věříme, že společnými silami zvládneme Alískovi zajistit plnohodnotný a důstojný zbytek života.ales klinika2

   


  Sdílet