facebookkontaktdomecek

Podívejte, jakým zvířatům jsme za poslední 3 měsíce pomohli

Podívejte, jakým zvířatům jsme za poslední 3 měsíce pomohli

21/02/2018


Za poslední 3 měsíce nám rukama prošly na čtyři desítky koček a psů od lidí bez domova. Naším cílem není tato zvířata odebírat, ale zpřístupnit jim potřebnou péči. Přesto se občas najde zvíře, které nový domov potřebuje. Tentokrát jsme jej hledali čtyřem kočkám a podařilo se! Edíkovi, sourozencům Kotěnočkinovi a Šíšale a Valince, kterou jsme už na podzim dvakrát léčili (úraz hlavy a zažívací problémy) a kterou jsme přebírali ve špatném zdravotním stavu. Naštěstí už i Valinka je dnes v pořádku. 

kocky

Všechny kočky, které nám prošly rukama, jsme vykastrovali, podali jim přípravek proti parazitům a nechali vyšetřit veterinářem. V případě potřeby jim byly vytrhány shnilé zuby, ošetřena různá drobná zranění a podán přípravek proti svrabu v uších. Nyní jsou kočky v pořádku a zpět u svých majitelů, kteří se o ně v rámci svých možností dobře starají a mají je rádi. Do lokalit jsme kočkám také dovezli zateplené boudičky.

psi

Podařilo se také najít nový domov dvěma psům, kteří teď v průběhu zimy přišli o své páníčky. Život na ulici je náročný a vybírá si občas i svou daň... Díky masivnímu sdílení našeho facebookového příspěvku tak našel rychle nový domov sotva roční Áďa i něžný obr Béďa. Oba budou nyní žít v teple domova. :-)

Svůj vysněný domov stále hledá fenka Brita, které se majitel vzdal, protože měla obrovský nádor visící z břicha. Brita je už po operaci a zcela v pořádku. Má neskutečně milou a laskavou povahu. Bližší informace k její adopci najdete zde.

brita2

Nesmírně nás to mrzí, ale tentokrát Vám přinášíme bohužel i moc špatné zprávy, a to o pejskovi Sidovi, kterého jsme zachránili loni na podzim. Měl obrovskou hnisající ránu na zádech a byl celkově ve velmi zanedbaném stavu. Po doléčení všech neduhů se nám podařilo Sidovi najít nový domov a to díky reportáži na TV Prima. Ovšem v den, kdy měl jít Sid oficiálně do adopce, se mu objevila v pravém podpaží krvavá bulka, takže jsme ihned jeli na veterinu. Původně to vypadalo "jen" na zánět kůže, ale z rozboru odebraných vzorků vyšlo najevo, že jde o karcinom. :-( Toto ložisko v podpaží muselo být chirurgicky odstraněno. Následný rentgen bohužel ukázal, že Sid má metastáze na plicích a zbývá mu tak jen několik posledních měsíců života...

sidecek

V tuto chvíli ho nic nebolí a je i nadále spokojený a veselý pes. Hraje si, hezky jí a normálně chodí na procházky. Paní, která o Sida po shlédnutí reportáže projevila zájem, se i přes tuto diagnózu rozhodla, že si jej nechá u sebe doma, kde bude moci v klidu dožít. Za to jí patří obrovské poděkování. Sid našel na sklonku života opravdový milující domov. S paní majitelkou jsme se dohodli, že veškeré veterinární náklady bude Sidovi platit Psí život. Nyní bere Sideček preventivně léky proti bolesti, které zároveň zpomalují růst metastáz. Měsíc také bude užívat léky na odvodnění a snížení krevního tlaku a poté proběhne kontrolní rentgen plic. Zde je i pár fotografií z veterinárního ošetření a Sidečkovy léčby. Moc nás to celé mrzí, ale jsme velmi vděčni, že poslední měsíce života Sid nestráví na ulici, ale v láskyplném teple domova...

Mockrát děkujeme Vám všem, kteří společně s námi zvířatům v nouzi pomáháte. Bez podpory Vás, dárců, bychom nedokázali pomoci jedinému zvířeti. Více o možnostech podpory zvířat v nouzi najdete zde.

 

Sdílet
e-max.it: your social media marketing partner