facebookkontaktdomecek

Díky podporovatelům a dárcům jsme pomohli téměř 150 zvířatům!

Díky podporovatelům a dárcům jsme pomohli téměř 150 zvířatům!

16/05/2018


Děkujeme všem, kteří společně s námi pomáhají zvířatům v nouzi a kteří naší činnost podporují. Za poslední 3 měsíce nám díky tomu mohlo úspěšně rukama projít kolem 150 koček a psů od lidí bez domova. To by nikdy nebylo možné bez Vaší podpory, děkujeme! Společně jsme pomohli například fenkám Šárce a Šošince, kocourovi Gandalfovi a dokonce i rodině morčátek, ale i spoustě dalších zvířat. Šárka a Šošinka jsou nyní zpátky u svých majitelů, lidí bez domova, kteří se o ně dobře starají. Morčátka a Gandalf budou hledat nové domovy. 

2018-05-koláž-1a final

Fenka Šárka patří lidem bez domova a při jedné z návštěv u nich jsme si všimli, že má na tváří zdánlivě drobné hnisající poranění. Na veterinární kontrole jsme zjistili, že jde o velký zánět zubu, který si dokonce už prorazil cestu přes čelist a kůži ven na povrch. Šárka podstoupila úspěšnou operaci, kde jí musely být vyoperovány dva zuby trháky, protože oba byly celé prasklé a pod oběma byl velký zánět. Po vytržení zubů byla fence udělána i plastika dásní, dostala léky proti bolesti a antibiotika. Šárince se muselo teď strašně ulevit... Nyní je zpět u svých majitelů, kteří se o ní dobře starají.

Fenka Šošinka podstoupila rozsáhlou operaci - odstranění mnoha nádorů na obou mléčných žlázách, už je zase zpátky u svých majitelů. S tímto problémem se setkáváme velmi často u fen, které nejsou vykastrované. Nádory naštěstí nebyly zhoubné a Šošinka je již zase fit a zpátky u svých majitelů. Ti bydlí na squatu, a tak abychom Šošince zajistili čisté prostředí v rekonvalescenci, byla skoro tří týdny v domácí péči našich úžasných dobrovolníků. Fenka měla po zákroku jizvy po celé délce břicha a tak toto opatření bylo opravdu nutné.

Zachraňovali jsme dokonce i morčata (mámu se synem). Jejich majitel skončil ve vězení a jeho kamarádi, se kterými žil na ulici, morčata nechtěli. Kontaktovali nás terénní pracovníci Armády spásy a obratem jsme morčatům začali hledat vhodné umístění. Morčátek se nakonec ujal azylu "Jedna parta", který má s hlodavci bohaté zkušenosti.  Bude je totiž potřeba dát je trošku dohromady, morčata mají parazity, kluk je ještě hodně malý a jeho máme možná znova březí. Až budou morčata připravena k adopci, určitě dáme vědět.  Obě morčata jsme přebírali od lidí bez domova v kýblu, ale teď už si lebedí, jak je vidět na fotkách.

Do péče jsme přijali ročního, velkého, tmavě šedého kocoura a dali mu jméno Gandalf. Pochází z jedné pražské lokality, kde žil jako polodivoký kocour u lidí bez domova.  Gandalf při příjmu vůbec nemohl chodit na pravou zadní nohu, nicméně rentgeny ukázaly, že nejde o žádnou zlomeninu. Po odebrání vzorků z kolene se potvrdilo, že má v kloubu obrovský zánět - na kůži měl dokonce Gandalf i malé zranění... Po třítýdenní kůře antibiotik a doléčení, je nyní úplně zdravý, bez problémů a hledá nový domov. :-) Bližší informace k jeho adopci najdete ZDE.

ZVÍŘATA K ADOPCI! Nedávno se nám také podařilo najít nové domovy fenkám Jáje a Páje, které původně patřily lidem bez domova. Jejich majitele jsme přesvědčili, aby se těchto fenek vzdali - psi se jim nechtěně pomnožili, až jich v jednu chvíli měli 35. Teď mají už jen 3, všechny jsme vykastrovali a péči o ně dobře zvládají. Podívejte se ale také na další zachráněná zvířata, kterým domov právě hledáme. Patří mezi ně již zmíněný nádherný pan kocour Gandalf; fenka s dokonalou povahou Brita; psí dáma Niki; zachráněná milé vyplašenky Brixie a Armína.  2018-05-koláž-2a final

V dubnu jsme již tradičně uspořádali velkou očkovací akci, která byla zaměřena na pomoc zvířatům, která patří lidem bez domova. Vakcinační akcí prošlo neuvěřitelných 111 zvířat, což je doposud náš rekord. Všechna zvířata prošla také veterinární prohlídkou a byl jim podán přípravek proti vnitřním a vnějším parazitům. U několika psů jsme také podchytili různá onemocnění a drobná zranění a tato zvířata nyní léčíme.  U 20 zvířat jsme se s jejich majiteli dohodli na kastraci fen i psů a případné i koček. Podívejte se na bližší informace a fotky z akce.

Tentokrát bohužel přinášíme i smutné zprávy o pejskovi Sidovi, kterého jsme zachránili loni na podzim. Sid měl při příjmu do naší péče obrovskou hnisající ránu na zádech a byl celkově ve velmi zanedbaném stavu (bližší informace najdete zde). Po doléčení všech neduhů se nám podařilo Sidovi najít nový domov a to díky reportáži na TV Prima. Ovšem v den, kdy měl jít Sid oficiálně do adopce, se mu objevila v pravém podpaží krvavá bulka, takže jsme ihned jeli na veterinu.

sid

Doufali jsme "jen" na zánět kůže, ale z rozboru odebraných vzorků vyšlo najevo, že jde o karcinom.  :-( Toto ložisko v podpaží muselo být chirurgicky odstraněno, ale za chvíli se objevilo zas. Následný rentgen bohužel ukázal, že Sid má už metastáze na plicích a zbývá mu tak jen několik posledních měsíců života... Paní, která o Sida po zhlédnutí reportáže projevila zájem, se i přes tuto diagnózu rozhodla, že si jej nechá u sebe doma, kde bude moci v klidu dožít. Za to jí patří obrovské poděkování. Sid našel na sklonku života opravdový milující domov. S paní majitelkou jsme se dohodli, že veškeré veterinární náklady bude Sidovi i nadále platit Psí život. Sid bral různé léky a pokračoval i v preventivním užívání prášků proti bolesti. Do poslední chvíle byl Si spokojený, i přes svou diagnózu žil naplno, chodil na procházky a hrál si.  Poslední týden se však jeho stav výrazně zhoršil, žádná léčba už nezabírala a bylo patrné, že už nastala ta chvíle, kdy ho jeho zlá nemoc přemohla a začal se trápit. Proto jsme přistoupili k eutanazii a to u něj doma. I přesto všechno jsme velmi vděční, že Sid našel na sklonku života opravdový milující domov. Sidčkovo tělo jsme nechali zpopelnit ve zvířecím krematoriu Kerberos, aby byl jeho odchod z tohoto světa opravdu důstojný. Poté byl v urničce pohřben svou adoptivní paničkou u ní na zahrádce. Sidečku, odpočívej v pokoji, nikdy na tebe nezapomeneme.  ❤️

Protože se nás lidé často ptají, jak mohou podpořit naší pomoc zvířatům v nouzi, tak tady je pár tipů:

Protože se zaměřujeme hlavně na veterinární péči, která tvoří největší část našich nákladů, je možné pomoci finančně. Můžete se také podívat na náš dobročinný eshop a pomoci zakoupením zboží. Výtěžek z eshopu jde samozřejmě také na pomoc zvířatům, která to zrovna potřebují. Pokud byste chtěli pomoci spíše materiálně, podívejte se na charitativní eshop Nadačního fondu Pes v nouzi, kde máme svojí stránku se zbožím, které bychom pro zvířata právě potřebovali a které je tam možné rovnou zvířata zakoupit.

 

Mockrát děkujeme za Vaši pomoc, bez které bychom zvířatům v nouzi pomáhat nedokázali.

Sdílet
e-max.it: your social media marketing partner