facebookkontaktdomecek

Podívejte se, jakým dalším zvířatům jsme od půlky května pomohli

Podívejte se, jakým dalším zvířatům jsme od půlky května pomohli

30/07/2018


Mockrát děkujeme všem našim dárcům a podporovatelům za pomoc, to díky Vám jsme od května pomohli desítce zvířat v nouzi, která by bez naší společené podpory trpěla!  Aktuálně se nám podařilo zachránit například fenku Bublinu (původně zvanou Merry). Patřila lidem bez domova, ale po vážném úraze se dostala do naší péče. Nebojte, vše je na dobré cestě a Bublina bude brzy zcela fit. :-) 

Na Bublinu nás shodou okolností v jeden den upozornili hned dva lidé. Viděli v centru Prahy skupinku lidí bez domova se štěnětem, které nemohlo chodit na přední packu. Ještě ten den jsme vyrazili do města a nakonec se nám je podařilo najít. Bublina měla nohu velmi oteklou. Bylo jasné, že bude zlomená. Dozvěděli jsme se, že fenku před pár dny porazilo auto a po srážce s ním nechodila nejdříve vůbec. Zdálo se, že by mohla být vážně poškozena i páteř a mícha. Ve chvíli, kdy jsme majitele s fenkou našli my, Bublina už sice chodila, ale bylo vidět, že jí vůbec není dobře. Po dlouhém rozhovoru a s ohledem na vážnost stavu se nám nakonec majitele podařilo přesvědčit - Bublinu nám darovali, abychom se o ni mohli postarat a zajistit jí adekvátní péči. Ukázalo se, že majitele fenky již známe z dřívějška, protože docházejí na naše očkovací akce s jejich dalšíma dvěma psy, což vše usnadnilo.

obr1

Život na ulici by byl pro psa s takovým zraněním ještě náročnější, než běžně je. Lidé bez domova se s ní i v tomto stavu toulali po městě několik dní, a tak byla Bublina hodně vyčerpaná. Ušla vždy jen kousek a každých dvacet kroků si lehala. Nemohla dál... Aby toho nebylo málo, měla na vnitřní straně stehen ošklivě zanícené popáleniny. Při srážce s autem se totiž dostala do rozžhavené části mezi kolo a kapotu.

obr2

Bublinu jsme si tedy odvezli. Na veterině bylo zjištěno, že páteř i mícha jsou naštěstí v pořádku, ale že má přední nohu zlomenou na dvou místech. Úspěšně absolvovala operaci, při které bylo v jednom místě kost potřeba zpevnit drátem. Šest týdnů pak musela nosit na noze bandáž (místo sádry), aby vše hezky srostlo. A to se podařilo. Po sundání bandáže však stále kulhala, takže jsme přistoupili k rehabilitaci, která jí moc pomáhá. Podívejte na video, jak špatně chodila těsně po sundání a jak chodí teď. Rozdíl je opravdu patrný a to má za sebou teprve první tři rehabilitace. Další jí samozřejmě čekají a už za měsíc budeme Bublině vyndavat zpevňující dráty z kosti a půjde samozřejmě také na kastraci.

kastrace1

Bublina je za poslední měsíce jeden z těch "větších případů", na které se nikdy nezapomíná. Největší část naší práce však tvoří činnost, která není na první pohled tolik vidět, ale zabere nejvíce času. Jedná se o kastraci psů a koček, která má pro zvířata na ulici velký význam. Denně proto vyrážíme do terénu - do nových lokalit a každý týden vykastrujeme 2-3 nová zvířata. Hlavně u koček je tato práce náročná, jsou polodivoké a jejich odchyt zabere mnoho času. Kastrace je také příležitostí k důkladné veterinární prohlídce a případnému ošetření. Zejména kočky často mívají svrab v uších, shnilé zuby nebo jiná hnisající poranění. Podívejte se na fotky zvířat, kterým jsme kastrací za poslední měsíce i díky Vám pomohli.

kocky

Příběhů zvířat, kterým se podařilo pomoci, je za posledních pár měsíců opravdu mnoho. Většinou s dobrým koncem. Podívejte se například, jak to bylo se zadredovaným malézáčkem Olafem, voříškem Jumbem, zachráněnou kočičí rodinkou a nebo s pokousaným kocourem Zrzkem. Vše najdete také na našem facebookovém profilu.

gandalf

Bohužel se nám stále nedaří najít nový domov krásnému šedému kocourovi Gandalfovi a budeme proto rádi, když informace o něm pošlete mezi Vaše přátele a známé. Gandalf k nám přišel s poraněnou nohou a byl hodně plachý. Nyní je zcela zdravý a začíná se už i mazlit, chce to s ním prostě trochu trpělivosti. Gandalf by potřeboval rodinu, která mu dá čas a prostor, aby se mohl otrkat a nenutila by ho k mazlení, když si o něj on sám neřekne. Gandalf je prostě Pan Kocour, který hledá vhodné služebnictvo. ;-) Podívejte se na video, jak umí být roztomilý a jak se už umí mazlit. Více fotek a bližší informace k jeho adopci naleznete zde

A závěrem pro Vás máme ještě jednu úžasnou zprávu :-) 

obr4

 

Ještě jednou mockrát děkujeme za Vaši pomoc, bez které bychom zvířatům v nouzi pomáhat nedokázali.

P.S.: Sledujte také náš Facebook, kde průběžně zveřejňujeme aktuální informace o zvířatech, kterým právě pomáháme. Stránky jsou otevřené a můžete si je prohlížet, i když nemáte na Facebooku účet.

 

 

Sdílet
e-max.it: your social media marketing partner