facebookkontaktdomecek

Pomoc zvířatům na ulici v zimním období

Pomoc zvířatům na ulici v zimním období

24/03/2021


V zimním období naši pomoc zvířata na ulici potřebovala ještě o trochu více, než obvykle. Mrazy, které letos udeřily, znamenaly pro zvířata i jejich páníčky na ulici velkou zátěž. Nákaza koronavirem bohužel zasáhla i náš tým, naštěstí ale každého v jiném období, takže jsme dokázali i nadále řešit jak akutní a neodkladné situace, tak jsme mohli pokračovat v plánovaných aktivitách díky Vaší podpoře.

JIRKA A JEHO PSI A KOČKY

Jak víte, koncem minulého roku se stala velká tragédie. Jeden z našich klientů, pan Jirka, tragicky přišel o polovinu své psí smečky, o střechu nad hlavou a úplně o všechny věci. Na pomoc Jirkovi jsme vyhlásili materiální a finanční sbírku a strhla se až nečekaná vlna solidarity, které si nesmírně vážíme. Poslali jste mu spoustu oblečení, drogerie i jídla a pejskům a kočkám dostatek krmiva i dalších potřeb. Sešly se i finance na to, abychom mohli Jirkovi pořídit nějakou starší maringotku nebo něco podobného, aby měl zas kde bydlet. Po požáru se Jirky ujala jeho kamarádka, která mu nabídla možnost dočasně bydlet v malém pokojíku, kde je i s přeživšími pejsky. A hned jak se zlepší počasí, začneme s Jirkou plánovat další kroky. Sám si mezitím vyřídil nové doklady a sociální dávky hmotné nouze, takže naštěstí už nebude úplně bez koruny. Práci si Jirka intenzivně shání, ale v současné chvíli to není zrovna snadné - měl slíbené hlídání se psy, ale tato možnost bohužel padla. Jirka to naštěstí nevzdává a my věříme, že se mu blýská na lepší časy. Díky Vám bude mít Jirka brzy "svoje nové bydlení" - další důležitý krok, aby se postavil na vlastní nohy.

JIRKA

Kromě psů má Jirka i 3 kočičky. O jedné z nich si myslel, že bohužel také uhořela, ale za pár dní se objevila - celá černá od sazí. Podařilo se jí požáru uniknout. Této bílé kočičce říká Mačkosaurus. A další dvě mourinky jsou Háta a Pišta. Všechny měl Jirka přes ty největší mrazy také v zapůjčeném pokojíku a teď už jsou zpět v jeho lokalitě, kam je chodí krmit a kam se brzo i on se psy vrátí. Během zimních měsíců jsme je i my do lokality chodili krmit a dostali od nás také zateplené boudičky. Kočičky jsme mezitím vykastrovalinaočkovali a bílá kočička, tedy - Mačkousaurus, šla ještě na menší zákrok, při kterém jí byly vytrženy tři bolestivé špičáky. To vše i díky Vaší finanční pomoci, za kterou ještě jednou ze srdce děkujeme! 

BOUDY PRO AMÁLKU A DIBLÍKA

Jeden z našich klientů bez domova bydlel původně se svými dvěma pejsky - Amálkou a Diblíkem v dřevěné budce. Jenže v místě se začalo stavět a tak šla k zemi a on tak neměl s pejsky kde složit hlavu. Skončil ve stanu, který mu ale jeho psi roztrhali. Tak psům udělal úplně provizorní pelech pod plachtou a sám dostal od Naděje alespoň pěnové "iglú" na přespávání. Blížily se zrovna veliké mrazy a nám se podařilo díky facebookové výzvě pro psy sehnat pořádné boudy - velmi rychle si na ně zvykli a v těch velkých mrazech pro ně byly opravdovou záchranou. Dostali od nás raději ještě zateplené oblečky i krmivo a boudy jsme jim vystlali dřevitou vlnou. A páníček od nás zase dostal stan, do kterého se vešlo i jeho iglú. Vyráželi jsme za nimi do terénu pravidelně a díky této pomoci krutou zimu společně zvládli.

DIBLIK

ZÁCHRANA FENKA TARY A KOCOURKA SRAŽENÉHO AUTEM

Koncem března jsme nečekaně řešili také dva obzvlášť akutní případy - fenku Taru se zánětem dělohy a kocourka sraženého autem. Nejdříve volal jeden z našich klientů bez domova, že jeho devítiletá fenka je apatická, hodně pije a má šílený výtok hnisu s krví z vulvy. Bylo vážné podezření na zánět dělohy, které se na veterině potvrdilo. Tara musela ihned na zákrok, který proběhl za pět minut dvanáct... Druhým akutním pacientem je kocourek, kterého sraženého na silnici nalezli lidé bez domova a hledali cestu, jak mu pomoci. Sami ho dopravili na veterinární kliniku, kde bylo zjištěno devastující zranění v oblasti pánve. Kocourka nejdříve stabilizovali a teprve poté mohl podstoupit dlouhou a náročnou operaci - měl v podstatě odtrženou pánev od páteře, zlomeninu v jamce kyčelního kloubu a další kosti byly vmáčknuté dovnitř... 

tara a bubla

Tara je nyní na hlídání, její rekonvalescence probíhá bez komplikací a přibližně za týden se vrátí zpátky k páníčkovi. Kocourek Bubla je stále hospitalizovaný, protože jeho stav byl hodně vážný. Po náročné operaci se naštěstí jeho stav den ze dne zlepšuje - pomalu se začíná na zadní nohy stavět a dokonce se i sám došel vyčůrat na kočkolit. Moc jsme se báli, jak na tom bude neurologicky a zda nezůstane zadní část těla ochrnutá, ale vypadá to, že vše bude dobré!

Taru a Bublu jsme dokázali zachránit díky podpoře našich pravidelných dárců, patronů zvířat. Jejich dary postupně shromažďujeme, abychom je mohli ihned využít při řešení nečekaných situací. Neztrácíme tak drahocenný čas postupným sbíráním peněz a umíme okamžitě pomoci tam, kde je to právě zapotřebí. Například na léčbu těchto obou akutních pacientů bylo potřeba naráz uvolnit 35.000 Kč. Pokud byste se i Vy chtěli stát patronem zvířat a zapojit se do jejich záchrany, můžete to udělat zde: www.psizivot.com/patron.

A JAKÝM DALŠÍM ZVÍŘATŮM JSME DÁLE POMOHLI?

Samozřejmě i nadále pokračujeme v našem kastračním programu - na zákroku byli například psi AjdaRex a Aura a také kočičky od Jirky Háta a Pišta. 
V lednu jsme ze špatných podmínek parkoviště zachránili psa Bruna a kočičku Miládku. Bruno zde žil šest let na řetězu a nezažil nic dobrého. Kočička Milada byla nemocná, trpěla velikým zánětem v tlamičce a tak byl nevyhnutelný zákrok, při němž jí musely být vyoperovány všechny zuby. Nyní oba dva hledají nový domov - bližší informace k jejich adopci najdete zde.
bruno a miladka

V zimních měsících se toho ve Psím životě samozřejmě stalo mnohem více, co už se sem nevejde. Nezapomeňte proto sledovat náš facebook, kde se vždy dozvíte aktuální informace a zajímavosti. 

Všem zvířatům, zmíněným v tomto článku, jsme dokázali pomoci jen díky podpoře našich dárců, za což jim mockrát děkujeme!

Každý finanční dar je pro zvířata, kterým společně pomáháme, moc důležitý. Naší největší oporou jsou pravidelní dárci, protože právě díky trvalým měsíčním darům víme, že můžeme vždy reagovat okamžitě na všechny nenadálé situace a strasti zvířat. Více o možnostech pravidelné podpory naleznete zde: www.psizivot.com/patron.

Děkujeme!

 

Sdílet