facebookkontaktdomecek

Naše jarní cesty na Ukrajinu s pomocí pro zvířata

Naše jarní cesty na Ukrajinu s pomocí pro zvířata

06/06/2022


Na Ukrajinu jsme se s materiální pomocí vydali v březnu, dubnu i květnu. V březnu vezl do Užhorodu velkou zásilku krmiva úžasňák Aleš, který nám pomoc sám nabídl. Ve spolupráci s dalšími organizacemi pak pomoc putovala dál do válkou zasažených míst, útulkům i běžným majitelům zvířat. Začátkem dubna jsme vyrazili do Užhorodu třemi dodávkami naloženými krmivem a další materiální pomocí, přičemž část zůstala i na slovensko-ukrajinských hranicích pro zvířata, s nimiž majitelé utíkají před válkou. Nazpátek jsme přivezli maminku s holčičkou, která pak (do odjezdu zpět domů do Kyjeva) bydela v naší širší rodině, a také fenku zlatého retrívra, na kterou její ukrajinští majitelé čekali už v České republice. Fenečku totiž celníci předtím nepustili, protože její doklady o očkování a čipování zůstaly v Charkově a bylo potřeba dořešit úřední záležitosti.

květnu se nám podařilo sehnat dokonce kamion a k tomu velikou dodávku, obojí jsme díky podpoře našich dárců naplnili až po střechu a s kolegyní jsme vyrazily (ano, byla to "dámská jízda") až do Kyjeva. Tam jsme rozdělily téměř 18 tun krmiva, léků a chovatelských potřeb mezi 7 útulků a organizací. Na podrobnosti a fotky z celé akce se podívejte zde. Část věcí právě teď pomáhá zvířatům v útulcích ve městech Makariv, Kyjev a okolí, Dnipro, Sumy a Luck. Část putovala přímo potřebným majitelům zvířat ve válkou zasažených oblastech. Zde se můžete podívat na videa z rozdělování krmiva v Borodjance, kam přišlo neuvěřitelně mnoho lidí. A další videa naleznete na tomto odkazu.

S kolegyní jsme se na Ukrajině přesvědčily, že cílená pomoc má velký smysl. Budeme v ní i nadále pokračovat. Pokud byste chtěli pokračovat i Vy, zapojit se můžete ZDE. Válka bohužel nekončí a pomoc je stále neskutečně potřebná.

Sdílet

2022-11-facebook-banner-3