facebookkontaktdomecek

Rok pomoci ukrajinským zvířatům

Rok pomoci ukrajinským zvířatům

24/02/2023


Ať už si myslíme o válce na Ukrajině cokoli, asi se shodneme, že zvířata za nic nemohou - nevedou žádné války, ani speciální operace, jsou ale vždy jen nevinnou obětí lidského počínání. Nyní je to právě rok, co pomáháme také ukrajinským zvířatům. Na Ukrajinu jsme dokázali dovézt přes 83.000 kg pomoci a to 21 útulkům, ale také stovkám přímých majitelů zvířat. Nakrmili jsme tisíce zvířat - psů, koček, koní, hlodavců, ptáků, ale  i zachráněných divokých zvířat. S veterinární péčí i krmivem jsme pomohli rovněž desítkám ukrajinských zvířat, která se svými majiteli našla bezpečí v naší republice. To vše se podařilo jen díky dárcům, kteří přispěli do naší ukrajinské sbírky. A jak jsme za ten rok ukrajinským zvířatům pomohli? Podívejte se ve videu zde níže.

abc

Na Ukrajině jsme na vlastní oči viděli mnoho hrůzných následků války. Rozbombardovaná města a vesnice s lidmi, kteří se snaží přežít, jak jen to lze. Zničené silnice, mosty, rozstřílená auta. Vypálený útulek, ve kterém uhořelo na tři sta koček :-(. Všude vojenské hlídky a prohlídky našich aut s humanitární pomocí, zda nevezeme zbraně. Zažili jsme letecké poplachy i infarktové stavy na hranicích, když nás celníci nechtěli s pomocí pro zvířata pustit nebo jsme zde museli čekat nekonečné hodiny. Nakonec jsme ale vždy dostali pomoc tam, kam jsme potřebovali.


Viděli jsme ale i tolik odhodlání, síly a vzdoru proti okupaci! A zažili mnoho nezapomenutelných chvil se srdečnými a dojatými lidmi vděčnými za pomoc pro jejich zvířata. Lidí nejen z útulků, kteří nepřestávali děkovat. Útulky jsou na Ukrajině nyní totálně přeplněné, mnoho zvířat o své majitele přišlo a někteří je bohužel opustili, když sami utíkali do bezpečí. Naštěstí je i na Ukrajině mnoho obětavých lidí, kteří zvířatům pomáhají. Neustále však potřebují podporu zvenčí, sami to nemají šanci zvládnout, protože válka bohužel pokračuje dál...

Kliknutím ZDE můžete zvířatům na Ukrajině pomoci. Děkujeme!

Sdílet

2022-11-facebook-banner-3