facebookkontaktdomecek

Pomoc zvířatům v první válečné linii

Pomoc zvířatům v první válečné linii

06/09/2023


Pro letošní rok jsme si dali za cíl dostat pomoc ukrajinským zvířatům co nejblíže válečné zóně a daří se nám to! Pomáháme jak kontkrétním zvířatům, která žijí přímo v první linii, tak i útulkům, které se nachází blízko bojů. Tam totiž nachází pomoc hodně zvířat právě z válečných zón.

V první polovině tohoto roku jsme tak dostali pomoc do útulků v Kramatorsku a Pokrovsku, Slovjansku, Dnipru, Záporoží a díky pomoci reportéra Českého rozhlasu Martina Dorazína do opravdu hodně nebezpečných míst, jako je  Avdijivka a Vuhledar. Situaci zvířat ve Vuhledaru jsme se snažili zmapovat osobně při naší srpnové cestě s humanitnární pomocí. Pro zvířata jsme vezli krmivo, léky a přípravky proti vnějším parazitům.

Vuhledar je město duchů, přesto zde někteří lidé zůstávají, často kvůli tomu, že nechtějí opustit zvířata - těch je tu dost, hlavně kočky a psi, ale viděli jsme i slepici a holuby. Lidé jsou za humanitární pomoc neskutečně vděční, ale vždy prosí hlavně o krmivo pro zvířata a také o vodu. Pomoc od nás pro ně hodně znamená, neustále nám děkovali, někteří se nám klaněli až k zemi, opravdu. Na fotky z této cesty se podívejte ZDE.

I ve Vuhledaru s námi byl Martin Dorazín a určitě si poslechněte skvělou pětiminutovou reportáž, kterou opravdu stojí za to si pustit, protože je naprosto autentická a přenese vás do děje, jako kdybyste tam s námi. Po kliknutí na odkaz je vlevo zvuková nahrávka pod červenou šipkou.

Financí ve sbírce na pomoc ukrajinským zvířatům bohužel už moc nezbývá. Pokud byste chtěli pomoci, je to možné zde: Pomoc ukrajinským zvířatům | Darujme.cz. Děkujeme!

Sdílet

2022-11-facebook-banner-3