facebookkontaktdomecek

Dva roky pomoci ukrajinským zvířatům

Dva roky pomoci ukrajinským zvířatům

24/02/2024


Na Ukrajinu jsme za poslendí dva roky dokázali dovézt přes 150.000 kg pomoci a to 26 útulkům, ale také stovkám přímých majitelů zvířat. Poslední rok jsme se zaměřili na pomoc co nejblíže válečné linii. Osobně jsme doručili pomoc např. do okolí Vuhledaru v první linii a díky dalším dobrovolníkům např. i do Avdijivky. Tam to bylo na poslední chvíli, protože dnes už je zpět v rukou okupantů a s pomocí se tam již nikdo bohužel nedostane. Pomáhali jsme i v Chersonu, který zaplavila voda z Kachovské přehrady. 

Nakrmili jsme společně s našimi podporovalteli tisíce zvířat - psů, koček, koní, hlodavců, ptáků, ale i divokých zvířat v záchranných stanicích i národních parcích. Tohle vše se podařilo jen díky dárcům a neuvěřitelné solidaritě. Mockrát za to děkujeme! Více o pomoci nejen slovem, naleznete na videu ZDE

Mnoho zvířat z válečných zón nachází útočiště v tamních útulcích, které si opravdu zaslouží naši podporu, protože odvádějí neuvěřitelný kus práce na záchraně zvířat. Lidé z útulků, ale i běžní majitelé zvířat, nám nepřestávají děkovat za krmivo, chovatelské potřeby, přípravky proti parazitům a další pomoc. Když jsme dorazili do Vuhledaru, kde stále zůstávají lidé i zvířata, překvapilo nás, že první na co se lidé ptali, bylo krmivo pro zvířata (hned po pitné vodě). Sami žijí v katastrofálních podmínkách - ve sklepech bez elektřiny a vybavení, ale ptají se na pomoc pro zvířata. Starají se především o zvířata, která zůstala opuštěná. Dobří lidé jsou prostě všude. Stále ovšem potřebují naši pomoc! pomoci můžete ZDE. 

Sdílet

2022-11-facebook-banner-3