facebookkontaktdomecek

Podmínky virtuální adopce

Ne všechna zvířata jsou vhodná ke skutečné adopci, ale přesto potřebují pomoc.

 • První skupinu tvoří zvířata, jejichž majitelé jsou senioři důchodového věku, kteří mají nízký příjem, ale přesto se svého domácího mazlíčka nechtějí vzdát.
 • Druhou skupinu zvířat představují zejména psi a kočky v dlouhodobém léčení, zvířata stará nebo velmi plachá.   
 • Vybrat zvíře k virtuální adopci si můžete zde.

  • Amálka
  • Amálka
  • Amálka
  • Amálka

  Kde se zvíře nachází

  Amálka žije se svým páníčkem v Praze.

  Chci adoptovat

  Amálka

  důvod virtuální adopce

  Amálku a jejího páníčka bez domova známe je již několik let. Před šesti lety jsme jí kastrovali, za svůj život měla mnoho štěňat, většinou nechtěně. Páníček byl za její kastraci pak moc rád. Tehdy s ní bydlel v provizorní chatce, kterou ale musel před dvěma lety opustit a začal bydlet  ve stanu v jednom pražském lesoparku. Během letošní zimy páníček onemocněl a musel být hospitalizován. Poprosil nás, zda bychom Amálku nemohli pohlídat. A i když na dlouhodobé hlídání psů obvykle nemíváme kapacitu, nakonec jsme pro ni našli místo a byla u nás dva a půl měsíce. Páníčkův stav se léčbou výrazně zlepšil a mohla se k němu vrátit. Po dobu hlídání jsme Amálku také vzali na důkladné vyšetření k veterinářce. Amálka je malá, váží 11 kg, ale byla schopná vypít sedm litrů vody. Vždy, když jsem před tím jela Amálku zkontrolovat, podezřívala jsem majitele, že jí nedává dostatečně pít a vždy jsme kolem toho měli spory. Jenže teď při hlídání se ukázalo, že Amálka bude mít zřejmě nějaký zdravotní problém. A opravdu to tak je - byl jí diagnostikován tzv. "cushingův syndrom".  Jde o hormonální onemocnění, které se v počátcích projevuje právě zvýšeným pitím vody. Pokud se neléčí, začne pejskovi vypadávat srst, zvětší se mu břicho a začne postupně chřadnout. Vyléčit se nedá, ale pravidelným užíváním lékům se stav pejska dá zlepšit a dobře stabilizovat. Léky na měsíc pro Amálku stojí 3.500 Kč a bude je užívat do konce života. V našich možnostech není možné pomáhat všem chronickým pacientům s takto nákladnou léčbou, proto bychom vás chtěli požádat o pomoc. Amálka s páníčkem nyní mají šanci na životní změnu a úplně jiný život - díky spolupráci s Armádou spásy se majitel Amálky nevrátil už na ulici, ale bydlí prozatímně v bytě u kamaráda. Má podanou žádost o sociální byt, kde by mohla být Amálka s ním.

  Vrátit pána do normálního života po 20 letech na ulici se téměř rovná zázraku. A my mu chceme pomoci i s Amálkou - léky pro ni si nemůže dovolit, pokud nyní začne platit nájem a další náklady spojené s bydlením a běžným životem. Armáda spásy se mu nyní také snaží vyřídit důchod, protože pán je už vyššího věku. Byli bychom rádi, kdy mohl společně s Amálkou prožít spokojený zbytek života, Amálce už je 11 let a jsou nerozlučná dvojka. 

  Amálku si tedy nyní můžete adoptovat na dálku a Vámi zvolenou částkou každý měsíc pomáhat s péčí o ní - stačí kliknout na CHCI ADOPTOVAT a dostanete se na naší platební bránu. Zde si zvolte částku, jakou chcete Amálce pomáhat, zadejte darovat "měsíčně" a poté následujte instrukce. 

  Moc za Amálku děkujeme!

   


  Sdílet
  {flike}